logotypnowy2 

  • Rejestracja
wtorek, 18 czerwiec 2013 14:28

Warsztaty z zakresu mediacji gospodarczej

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ideą warsztatów jest ukazanie zalet mediacji, jako procesu znacznie krótszego i mniej kosztownego niż postępowanie sądowe, mającego na celu rozwiązanie sporu przez same strony przy pomocy mediatora. Innymi słowy, głównym założeniem tego procesu jest komunikacja i rozmowa 3 osób – stron konfliktu oraz neutralnego mediatora.

Mediacja daje stronom możliwość osiągnięcia szerokiego porozumienia opartego na ich rzeczywistych interesach. Rola mediatora polega na takim prowadzeniu mediacji, aby każda ze stron przedstawiła swoje prawdziwe interesy, co w konsekwencji może doprowadzić do zawarcia porozumienia, satysfakcjonującego obie strony. Ważnym jest, że to strony, a nie mediator decydują o ostatecznym kształcie ugody, dzięki czemu w pełni oddaje ona ich założenia, dając jednocześnie duże szanse realizacji ugody, oraz kontynuacji współpracy w przyszłości.

Dzięki warsztatom uczestnicy poznają zasady i procedurę mediacji, dowiedzą się na czym polega porozumienie oparte na realizacji interesów wszystkich stron. Pokażemy jak efektywnie skorzystać z pomocy mediatora, jak zadawać pytania, jak umiejętnie przedstawić swoje interesy, jak „dotrzeć” do drugiej strony, i wreszcie jak wspólnie wykreować satysfakcjonujące porozumie.
Uczestnicy będą mieli również okazję uczestniczyć w symulacji mediacji, która unaoczni im pracę mediatora, oraz pozwoli w praktyce wykorzystać nowe umiejętności z zakresu komunikacji.

Czytany 420 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2013 17:42
Zaloguj się, by skomentować
Forum Młodych Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa