logotypnowy2 

  • Rejestracja
środa, 31 lipiec 2013 09:31

Przedsiębiorczy uczeń

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, którego głównym celem jest poszerzanie wiedzy w zakresie edukacji finansowej, nabywania doświadczenia dotyczącego samodzielnego podejmowania decyzji związanej z gospodarowaniem własnymi oszczędnościami oraz poznawanie sposobów racjonalnego gospodarowania.

 

Absolwenci szkół i uczelni wyższych stanęli przed ogromnym problemem i wyzwaniem. Zdobyte wykształcenie, które wcześniej było w zasadzie najważniejszym i jedynym atutem przy podejmowaniu pracy, przestało wystarczać. Ogromna liczba absolwentów przy ograniczonej liczbie miejsc pracy sprawia, że w rywalizacji mogą wygrywać tylko najlepsi. Przy czym nie wystarczy być tylko bardzo dobrym w jakiejś Dziedzinie, trzeba jak najlepiej zaprezentować siebie i swoje umiejętności wobec potencjalnego pracodawcy, a często także stać się własnym pracodawcą, założywszy swoje przedsiębiorstwo. Należy wtedy mieć na uwadze działanie konkurencji na rynku, gdzie każdy podmiot gospodarczy musi posiadać umiejętność odczytywania potrzeb rynku, podejmowania szybkich i trafnych decyzji, a więc wykazać się podejściem przedsiębiorczym. Ogromną potrzebą więc jest szerzenie idei przedsiębiorczości już od najmłodszych lat, tak by zaszczepić w młodych ludziach „ziarno przedsiębiorczości”.

 

Ciekawą definicję przedsiębiorczości zaproponował P. F. Drucker: .Przedsiębiorczość jest cechą lub sposobem zachowania się przedsiębiorcy, które to zachowanie lub cecha sprowadza się do gotowości i zdolności podejmowania i rozwiązywania w sposób twórczy i nowatorski nowych problemów, umiejętności wykorzystania pojawiających się szans i okazji oraz elastycznego przystosowania się do zmieniających się warunków funkcjonowania gospodarki..”

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 lipiec 2013 09:57
Zaloguj się, by skomentować
Forum Młodych Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa