logotypnowy2 

  • Rejestracja
wtorek, 28 maj 2013 19:51

Studenckie Koło Finansów Międzynarodowych przedstawia prognozy dla gospodarki polskiej

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już po raz dziesiąty Studenckie Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych ma przyjemność zaprosić do lektury raportu Prognozy Gospodarki Polskiej, tym samym zachęcając do dyskusji na temat obecnej sytuacji makroekonomicznej naszego kraju oraz perspektyw jej rozwoju w najbliższych kwartałach.

W sytuacji obserwowanej dalszej dekoniunktury gospodarczej w Europie i Stanach Zjednoczonych, kontynuacji polityki łagodzenia ilościowego przez banki centralne na świecie, analiza wpływu otoczenia zewnętrznego na gospodarkę polską staje się szczególnie istotna. Wpływ uwarunkowań krajowych nabiera natomiast istotnego znaczenia w kontekście polityki fiskalnej, a szczególnie ryzyka wzrostu długu publicznego powyżej limitów konstytucyjnych w przypadku głębszego spowolnienia wzrostu, a także w obliczu konsolidacji fiskalnej zmierzającej do zdjęcia z Polski procedury nadmiernego deficytu. W raporcie SKN FM podjął próbę bliższego przyjrzenia się szansom i zagrożeniom dla kondycji ekonomicznej naszego kraju, a także przewidzenia ścieżki zmian najważniejszych wskaźników makroekonomicznych w najbliższych kwartałach.

Prognozy Gospodarki Polskiej to zakrojony na dużą skalę projekt naukowo-badawczy, którego celem jest przewidywanie ścieżki zmian najważniejszych wskaźników makroekonomicznych w kolejnych kwartałach. Działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Niniejsza publikacja to pierwszy raport wydany w tym roku, natomiast od czasu wznowienia

prac projektu po dwuletniej przerwie jest to już siódma publikacja. Każde wydanie jest ciekawsze i coraz bardziej odpowiada potrzebom czytelników, których liczba zwiększa się. Dowodem trafności przewidywań SKN FM jest choćby V miejsce w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanym przez NBP i Rzeczpospolitą (stan na IV kw 2012).

 

Raport można przeczytać pod adresem http://sknfm.pl/wp-content/uploads/2013/05/PGP_maj2013.pdf

Czytany 1351 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 maj 2013 20:09
Zaloguj się, by skomentować
Forum Młodych Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa