logotypnowy2 

  • Rejestracja
sobota, 01 czerwiec 2013 13:44

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu Zacznij.biz!

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 maja 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczysta Gala Finałowa konkursu Zacznij.biz, zorganizowanego przez Konfederację Lewiatan i Lewiatan Business Angels. Zwycięzcą konkursu został projekt iRWN - Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna.

 

Konkurs skierowany był do:

- właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw z sektora High Tech, o dużym potencjale wzrostu, które generują przychody z działalności i poszukują kapitału do sfinansowania dalszego wzrostu i ekspansji na rynku

- pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów kierunków technicznych, którzy opracowali innowacyjny projekt i chcą przekształcić go w przedsięwzięcie biznesowe

- pomysłodawców z projektami branży ICT, posiadającymi globalny potencjał rozwoju oraz poszukujących kapitału na sfinansowanie projektu.   

Do konkursu zgłoszonych zostało 156 projektów.

Na kolejnych etapach uczestnicy otrzymali od ekspertów LBA szeroki pakiet wiedzy dotyczący zarówno aspektów merytorycznych związanych z biznesowych przygotowaniem swoich projektów, jak również wiedze i umiejętności skutecznej prezentacji projektów inwestorom. Po ocenie Jury wyłoniło 25 półfinalistów, którzy przedstawili swoje projekty podczas dwudniowych prezentacji.

 

Do ostatniego etapu konkursu podczas Gali Finałowej - Jury wybrało 3 finalistów:

    "Anshar Studios - SDU: Dvision Alpha" - projekt rozwoju istniejącego start-upu specjalizującego się w produkcji gier video o zaawansowanej rozgrywce, które będą dystrybuowane cyfrowo na urządzenia mobilne oraz platformę PC. Projekt obejmuje stworzenie gry "SDU: Dvision Alpha", skierowanej do grupy graczy "core'owych"

    "Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna (iRWN)" - nowatorskie połączenie wentylacji, chłodzenia i ogrzewania w jeden ekonomiczny system, którego zasadniczym elementem jest wymiennik RVU (Rehact Ventilation Unit), maksymalizuje wykorzystanie energii cieplnej w budynku. Wymiennik zapewnia naturalny komfort użytkowników, a także wykorzystuje dynamikę termiczna budynku, przez co znacząco obniża koszty zużywanej energii niezbędnej do jego wentylowania, ogrzewania czy chł
    "Kubek diabetyka" - start-up oferujący innowacyjny produkt będący rozwiązaniem w leczeniu żywieniowym osób chorych na cukrzycę. Umożliwia nie tylko spożywanie szerokiej gamy produktów o różnej zawartości węglowodanów ale także dokładne przeliczenie ich na wymienniki węglowodanowe.

Czytany 397 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2013 17:11
Zaloguj się, by skomentować
Forum Młodych Lewiatan ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 00-727 Warszawa